TNPU1206931RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206931RBZEN00
Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
660.4μm
1206 (3216 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
931Ohms
Length :
3.2004mm
Supplier Device Package :
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay / Dale TNPU1206931RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 931Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C