TNPU1206931RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206931RAZEN00
Description
RES SMD 931 OHM 0.05% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Resistance :
931Ohms
Factory Lead Time :
6 Weeks
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Vishay / Dale TNPU1206931RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 931Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C