TNPU1206910RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206910RBZEN00
Description
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
910Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Width :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ROHS3 Compliant
Height :
660.4μm
Supplier Device Package :
Vishay / Dale TNPU1206910RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 910Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C