TNPU1206910RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206910RAZEN00
Description
RES SMD 910 OHM 0.05% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
910Ohm
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
6 Weeks
1206 (3216 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Thin Film
Published :
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Vishay / Dale TNPU1206910RAZEN00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPU Series, Thin Film, 910Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C