TNPU1206909RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206909RBZEN00
Description
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
909Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6002mm
Tape and Reel (TR)
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Vishay / Dale TNPU1206909RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 909Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C