TNPU1206909RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206909RAZEN00
Description
RES SMD 909 OHM 0.05% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Resistance :
909Ohm
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Vishay / Dale TNPU1206909RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 909Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C