TNPU12068K87BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12068K87BZEN00
Description
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
8.87kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Thin Film
Width :
1.6002mm
Vishay / Dale TNPU12068K87BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 8.87kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C