TNPU12068K45BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12068K45BZEN00
Description
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
8.45kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Thin Film
Vishay / Dale TNPU12068K45BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C