TNPU12068K25BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12068K25BZEN00
Description
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
8.25kOhms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
660.4μm
Ratings :
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU12068K25BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 8.25kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C