TNPU12068K06BZEN00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPU12068K06BZEN00
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Product :
Cardedge and Backplane Cables
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Mini SAS/SATA Cable
Subcategory :
Cable Assemblies
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Series :
8F36
Tolerance :
±0.1%
Jacket Color :
Silver
Failure Rate :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS :
Details
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Cable Length :
1 m
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Composition :
Thin Film
Brand :
3M Electronic Solutions Division
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
3m
Resistance :
8.06 kOhms
Gender :
Male / Male
Product Category :
Computer Cables
Product Type :
Computer Cables
Vishay / Dale TNPU12068K06BZEN00
8F36 Series, Thin Film, 8.06 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C