TNPU120688K7BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120688K7BZEN00
Description
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
88.7kOhms
Tape and Reel (TR)
Width :
1.6002mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2004mm
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
TNPU
Height :
660.4μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Vishay / Dale TNPU120688K7BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 88.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C