TNPU1206887RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206887RBZEN00
Description
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
887Ohms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
660.4μm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Supplier Device Package :
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
TNPU
Width :
1.6002mm
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU1206887RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 887Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C