TNPU1206887RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206887RAZEN00
Description
RES SMD 887 OHM 0.05% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
887Ohms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Vishay / Dale TNPU1206887RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 887Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C