TNPU1206866RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206866RBZEN00
Description
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
866Ohms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Height :
660.4μm
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6002mm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2004mm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
49 Weeks
Vishay / Dale TNPU1206866RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 866Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C