TNPU120684K5BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120684K5BZEN00
Description
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Published :
Resistance :
84.5kOhms
Supplier Device Package :
Length :
3.2004mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay / Dale TNPU120684K5BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 84.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C