TNPU1206845RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206845RBZEN00
Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
660.4μm
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Supplier Device Package :
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
845Ohms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU1206845RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 845Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C