TNPU120682K5BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120682K5BZEN00
Description
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
1.6002mm
Resistance :
82.5kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height :
660.4μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay / Dale TNPU120682K5BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 82.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C