TNPU120682K0BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120682K0BZEN00
Description
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Ratings :
AEC-Q200
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
82kOhms
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Composition :
Thin Film
Vishay / Dale TNPU120682K0BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 82kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C