TNPU1206825RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206825RBZEN00
Description
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Positronic
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
825 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Subcategory :
D-Sub Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Composition :
Thin Film
Features :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Terminations :
2
Failure Rate :
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Vishay / Dale TNPU1206825RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 825 Ohms, 0.25W, 1/4W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C