TNPU1206825RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206825RAZEN00
Description
RES SMD 825 OHM 0.05% 1/4W 1206
Resistance :
825Ohms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.05%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Vishay / Dale TNPU1206825RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 825Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C