TNPU1206820RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206820RAZEN00
Description
RES SMD 820 OHM 0.05% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.05%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
21 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Series :
TNPU
Height :
660.4μm
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Surface Mount :
yes
Max Power Dissipation :
250mW
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
820ohm
Vishay / Dale TNPU1206820RAZEN00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPU Series, Thin Film, 820Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C