TNPU12067K87BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12067K87BZEN00
Description
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
3.2004mm
Height :
660.4μm
Series :
TNPU
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
7.87kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
21 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Dale TNPU12067K87BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 7.87kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C