TNPU12067K50BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12067K50BZEN00
Description
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Stock
155
In Stock :
155
Width :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
1 (Unlimited)
Published :
2015
Contact Plating :
Tin
Resistance :
7.5kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2004mm
Case Code (Metric) :
3216
Supplier Device Package :
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU12067K50BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 7.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C