TNPU12067K15BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12067K15BZEN00
Description
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
21 Weeks
Width :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
7.15kOhms
Vishay / Dale TNPU12067K15BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 7.15kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C