TNPU120676K8BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120676K8BZEN00
Description
RES SMD 76.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
76.8kOhms
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6002mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
660.4μm
Vishay / Dale TNPU120676K8BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 76.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C