TNPU1206768RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206768RAZEN00
Description
RES SMD 768 OHM 0.05% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
768Ohm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Vishay / Dale TNPU1206768RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 768Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C