TNPU120675K0BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120675K0BZEN00
Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/4W 1206
Width :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
75kOhms
Length :
3.2004mm
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU120675K0BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 75kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C