TNPU120673K2BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120673K2BZEN00
Description
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.6002mm
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
73.2kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Vishay / Dale TNPU120673K2BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 73.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C