TNPU1206732RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206732RAZEN00
Description
RES SMD 732 OHM 0.05% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2004mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
732Ohms
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
1206 (3216 Metric)
Vishay / Dale TNPU1206732RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 732Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C