TNPU120671K5BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120671K5BZEN00
Description
RES SMD 71.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Width :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
71.5kOhms
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay / Dale TNPU120671K5BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 71.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C