TNPU1206715RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206715RBZEN00
Description
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/4W 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
715Ohms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Width :
1.6002mm
Length :
3.2004mm
Vishay / Dale TNPU1206715RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 715Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C