TNPU12066K80BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12066K80BZEN00
Description
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
6.8kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Contact Plating :
Tin
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Vishay / Dale TNPU12066K80BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 6.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C