TNPU12066K65BZEN00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPU12066K65BZEN00
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
6.65kOhms
Series :
TNPU
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
660.4μm
Published :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay / Dale TNPU12066K65BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 6.65kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C