TNPU12066K49BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12066K49BZEN00
Description
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/4W 1206
Width :
1.6002mm
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
6.49kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
3.2004mm
Supplier Device Package :
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
20 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU12066K49BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 6.49kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C