TNPU12066K20BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12066K20BZEN00
Description
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
6.2kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Vishay / Dale TNPU12066K20BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 6.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C