TNPU12066K19BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12066K19BZEN00
Description
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
6.19kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2
Vishay / Dale TNPU12066K19BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 6.19kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C