TNPU12066K04AZEN00
Mfr.Part #
TNPU12066K04AZEN00
Description
RES SMD 6.04KOHM 0.05% 1/4W 1206
Stock
3
In Stock :
3
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.05%
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
6.04kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Published :
2016
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2004mm
Vishay / Dale TNPU12066K04AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 6.04kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C