TNPU120668K1BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120668K1BZEN00
Description
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
68.1kOhms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
49 Weeks
Width :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Vishay / Dale TNPU120668K1BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 68.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C