TNPU1206681RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206681RBZEN00
Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
681Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
3.2004mm
Vishay / Dale TNPU1206681RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 681Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C