TNPU1206680RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206680RBZEN00
Description
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
TNPU
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
6 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
680Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU1206680RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 680Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C