TNPU1206665RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206665RAZEN00
Description
RES SMD 665 OHM 0.05% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
6 Weeks
Tolerance :
±0.05%
Length :
3.2004mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
665Ohms
Max Power Dissipation :
250mW
2
Vishay / Dale TNPU1206665RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 665Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C