TNPU120664K9BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120664K9BZEN00
Description
RES SMD 64.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
660.4μm
Construction :
Chip
1206 (3216 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
21 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
64.9kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
TNPU
Reach Compliance Code :
Unknown
Vishay / Dale TNPU120664K9BZEN00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPU Series, Thin Film, 64.9kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C