TNPU1206649RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206649RBZEN00
Description
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
649Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Height :
660.4μm
Vishay / Dale TNPU1206649RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 649Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C