TNPU1206649RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206649RAZEN00
Description
RES SMD 649 OHM 0.05% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
AEC-Q200
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
649Ohms
Factory Lead Time :
6 Weeks
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Thin Film
Vishay / Dale TNPU1206649RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 649Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C