TNPU120663K4BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120663K4BZEN00
Description
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
63.4kOhms
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Vishay / Dale TNPU120663K4BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 63.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C