TNPU120662K0BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120662K0BZEN00
Description
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Brand :
Amphenol Positronic
Supplier Device Package :
Resistance :
62 kOhms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Subcategory :
D-Sub Connectors
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
1 (Unlimited)
Features :
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Series :
TNPU
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Failure Rate :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Positronic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Vishay / Dale TNPU120662K0BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 62 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C