TNPU1206620RAZEN00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPU1206620RAZEN00
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 620 OHM 0.05% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Number of Terminations :
2
Series :
TNPU
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Resistance :
620Ohms
Tolerance :
±0.05%
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Supplier Device Package :
Height :
660.4μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Dale TNPU1206620RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 620Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C