TNPU120661K9BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120661K9BZEN00
Description
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
21 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
2
Length :
3.2004mm
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
61.9kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
TNPU
Vishay / Dale TNPU120661K9BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 61.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C