TNPU120660K4BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120660K4BZEN00
Description
RES SMD 60.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
1 (Unlimited)
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
60.4kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
1206 (3216 Metric)
Vishay / Dale TNPU120660K4BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 60.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C