TNPU1206604RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206604RBZEN00
Description
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
604Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Published :
Vishay / Dale TNPU1206604RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 604Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C